SVARBI TĖVELIAMS INFORMACIJA
PRIĖMIMO Į DARŽELĮ TVARKA
Suprantame, kad renkantis ugdymo įstaigą visada kyla virpuliukas širdyje, todėl žemiau pateikiame svarbiausius su priėmimu susijusius atsakymus Jums. Jei žemiau neradote atsakymo, susijusiu su priėmimu, drąsiai rašykite mums žinutę info@gimnazija.lt
-
KAINA
Į ugdymo kainą 410* euro/ mėn ( pritaikyta kompensacija) įeina visas ugdymo paslaugų paketas nuo 7:30 - 18:00. Į šią kainą įeina ir dalykininkų pamokos: logo-terapeutas, ergo-terapeutas, anglų kalba, psichologas, teatro pamokos ir visa ugdomoji veikla. Sutartis pasirašoma visiems mokslo metams. Maitinimo kaina - 6,50 eurai/ diena (mokama pagal faktą). Stojamasis mokestis - 500 eurų.
-
BENDRAVIMAS SU TĖVELIAIS
Darželyje naudojamės Kindervibe platformą, kurioje kiekvieną dieną Pedagogės Kindervibe“ veikia taip: tėvai į telefonus įrašo aplikaciją, per kurią gauna svarbiausią informaciją iš darželio, o informaciją pildo auklėtojas. Programėlė leidžia matyti dienos temą – ką tądien grupė veikia, pagrindinę informaciją apie vaiko įpročius – kiek ir ko vaikas valgė, kiek laiko miegojo, buvo lauke, – auklėtojo telefonu darytas vaiko nuotraukas, o dienos pabaigoje gaunamas apibendrinimas.
-
DARBO VALANDOS
VILNIAUS PRIVAČIOS GIMNAZIJOS DARŽELIS ŽVĖRYNE dirba darbo dienomis nuo 7:30 iki 18:00. Darželis dirba ir vasarą!
-
MEDICININĖ INFORMACIJA
Viena iš svarbiausių darželio taisyklių: sloga yra liga (jei nėra įrašyta į medicininę pažyma ir patvirtinta pediatro, jog sloga yra alerginė). Prieš pradedant lankyti ugdymo įstaigą reikia pasirūpinti ir vaikučio sveikatos pažyma,kurią išduoda šeimos gydytojas. Nepamirškite informuoti klasės vadovių apie visas galimas alergijas (jei jos yra), tam, kad galėtume užbėgti įvykiams už akių.
-
SVEIKATOS DRAUDIMAS
Į mokesčio paketą įeina ir mokinių sveikatos draudimas, kuris draudžia visus Vilniaus privačios gimnazijos ir Vilniaus privačios gimnazijos darželių vaikučius nuo nelaimingų atsitikimų 24/7. Visame pasaulyje, užsiimant neprofesionaliu sportu.
-
RŪBAI - NĖRA BLOGO ORO, O TIK NETINKAMA APRANGA
Kokie rūbai yra patogiausi vaikams darželyje? Patogiausi, o gal net parankiausi drabužiai darželyje yra tokie, kuriuos vaikas gali pats apsirengti. Apie antruosius metus labai smagu, kai vaiko šlepetės turi lipdukus, nes juos gali vaikas pats užsilipinti. Kai vaikas ūgtelį labai smagu yra užtrauktukai, nes su minimalia mokytojos pagalba gali užsitraukti megztinuką, striukelę. Apie 3-4 metus labai naudinga yra sagos. Jų dėka vaikas gali nuolat stiprinti savo smulkiuosius raumenukus. 10. Kokia avalyne yra patogiausia darželyje? Grupės geriausia avalynė yra basutės. Jas dėvėdamas vaikas nepaslys, nesušlaps jeigu bus balutė ant grindų, nes tik atsiradus vandens balutei taip smagu į ją įlipti. Vaikai yra labai aktyvūs, todėl basutės yra naudingos tuo, nes kojytė gali kvėpuoti ir neprakaituoti.
ADAPTACIJOS METAS. KIEKVIENAM ADAPTACIJA ĮVYKSTA SKIRTINGAI, TODĖL KIEKVIENU ATVEJU SUDAROME ADAPTACIJOS PLANĄ
SVARBI INFORMACIJA TĖVELIAMS
Ko galima tikėtis, adaptacijos laikotarpiu. Gali nutikti, kad matysite, kaip vaikas gražiai žaidžia grupėje, o jums grįžus, pradeda vergti. Vaikas išlieja susikaupusį nerimą, o jūs esate artimiausias asmuo, kam gali patikėti šias emocijas. Nusiteikite pokyčiams. Gali kisti vaiko emocijos, elgesys, įpročiai, net sugebėjimai. Apsiginkluokite kantrybe ir supratimu. Viskas grįš į savas vagas. Jūsų mažylis tai patiria pirmą kartą, todėl tai kelia nerimą.
TEIGIAMI ASPEKTAI
Pasiruošimas darželiui
Pratinimas prie darželio dienos ritmo .
Kalbėjimas apie darželį, apie auklėtojas ir apie tai, kad vaikai eina į daželį, o tėvai eina į darbą.
Pasakyti vaikui, kad jį pasiimsit iš darželio: Susitiksime lauke, kai išeisi į lauką aš ateisiu tavęs pasiimti; Pavalgysi pietus (sriubytę, mėsytę) ir aš ateisiu tavęs paiimti. Kai pamiegosi ateisiu tavęs pasiimti. Ir tai kartoti daugybę kartų.
Pasiimti į darželį mylimiausią žaislą ar daiktą, kuris primintu namus, suteiktų ramybę. Žaisliukas padės nusiraminti grupėje ir geriau miegoti darželyje.
Tvirtai apsispręskite, kad lankysite darželį ir to laikykitės. Nenuoseklumas, pertraukos gali kelti vaikui papildomą stresą.
Atėjus į grupę
Kartu su vaiku apžiūrėti visas patalpas, kuriose jam reikės apsilankyti dienos eigoje (Rūbinę, prausyklą, grupę ir pan.). Jeigu vaikas to pageidauja.
Atėjus į grupę rasti nuolatinę vietą, kur tėveliai įsikuria, o vaikui leisti žengti pirmą žingsnį, pačiam tyrinėti aplinką. Išsirinkus vietą jos nekeisti, kad vaikas žinotų, kur tėvai yra.
Jei vaikas tempia užrankos. Siūlyti vaikui atnešti matomą žaislą, skatinti eiti pirmyn.
Jei vaikas lieka rankose, nenori savarankiškai apžiūrinėti grupės, tiesiog pasakokite, ką matote. Pvz.: Žiūrėk, kokia lelė, panašią juk turime namie. Pažiūrėk, žalias automobilis guli ant lentynos, tokio dar nemačiau.
Kai jau laikas atsisveikinti.
Adaptacija prasideda tada, kai išeina tėveliai.
Pirmosiomis dienomis ar savaitėmis (priklausomai nuo vaiko), siūloma, kad vaiką į darželį atlydėtų asmuo, su kuriuo vaikui leingviausia atsisveikinti.
Atsisveikinkite greitai. Pabučiuokite, apkabinkite ir ženkite pro duris.
Ilgi atsisveikinimai labai sujaudina vaikus, venkite to.
Jei vaikas nepaleidžia jūsų, pasakykite raktinius žodžius (ateisiu kai pavalgysi, susitiksim lauke) ir paduokite vaiką mokytojai į rankas. Kad vaikas suprastų, kad pasitikite pedagogu.
Stenkitės atsipalaiduoti, kuo ramesni tėveliai, tuo ramesni vaikai.
Pasitikėkite pedagogais, vaikų akivaizdoje teigiamai atsiliepkite apie juos, tai susitiprins vaikų pasitikėjimą jais.
- Atėjus pasiimti vaiko venkite negatyvių frazių:
-Šaunuolis, pakentėjai.
-Ištvėrei.
-Ar labai blogai buvo?
- Dėmesį nukreipkite į pozityvius dalykus. Naudokite frazes tokias kaip:
-Ką linksmo nuveikei?
-Ar daug draugų šiandien buvo?
- Aš irgi tavęs pasiilgau.
-Matai, aš atėjau. Kaip ir žadėjau